Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HV731JRTTD1003F with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HV731JRTTD1003F with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
HV731JRTTD1003F
| Part No | HV731JRTTD1003F |
|---|---|
| Manufacturer | KOA Speer Electronics, Inc. |
| Description | RES 100K OHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS compliant |
| Availability:68 pcs | |||||
| Quantity | Unit Price | Ext. Price | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1+ | $6.3012 | $630 | |||
| 10+ | $6.1752 | $3088 | |||
| 100+ | $5.9861 | $5986 | |||
| 1000+ | $5.7971 | $5797 | |||
| 10000+ | $5.5451 | $5545 | |||
| The above prices does not include taxes and freight rates, which will be calculated on the order pages. | |||||
Specifications
Data sheet
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
|---|---|
| Composition | Thick Film |
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Ratings | - |
| Resistance | 100 kOhms |
| Series | HV73-RT |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Anti-Sulfur, High Voltage |
| Failure Rate | - |
Introduce
We can supply HV731JRTTD1003F , send us a request quote to request HV731JRTTD1003F pirce and lead time.Chipdigger.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HV731JRTTD1003F.The price and lead time for HV731JRTTD1003F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HV731JRTTD1003F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






