Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HV731JRTTD1005F with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HV731JRTTD1005F with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
HV731JRTTD1005F
| Part No | HV731JRTTD1005F |
|---|---|
| Manufacturer | KOA Speer Electronics, Inc. |
| Description | RES 10 MOHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS compliant |
| Availability:18325 pcs | |||||
| Quantity | Unit Price | Ext. Price | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1+ | $0.7475 | $75 | |||
| 10+ | $0.7326 | $366 | |||
| 100+ | $0.7101 | $710 | |||
| 1000+ | $0.6877 | $688 | |||
| 10000+ | $0.6578 | $658 | |||
| The above prices does not include taxes and freight rates, which will be calculated on the order pages. | |||||
Specifications
Data sheet
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
|---|---|
| Composition | Thick Film |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Ratings | - |
| Resistance | 10 MOhms |
| Series | HV73-RT |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Anti-Sulfur, High Voltage |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel® |
Introduce
We can supply HV731JRTTD1005F , send us a request quote to request HV731JRTTD1005F pirce and lead time.Chipdigger.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HV731JRTTD1005F.The price and lead time for HV731JRTTD1005F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HV731JRTTD1005F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






