Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy INA169NA/3K with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy INA169NA/3K with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
INA169NA/3K
| Part No | INA169NA/3K |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Description | IC CURRENT MONITOR 0.5% SOT23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Availability:20978 pcs | |||||
| Quantity | Unit Price | Ext. Price | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1+ | $1.9178 | $192 | |||
| 10+ | $1.8794 | $940 | |||
| 100+ | $1.8219 | $1822 | |||
| 1000+ | $1.7644 | $1764 | |||
| 10000+ | $1.6877 | $1688 | |||
| The above prices does not include taxes and freight rates, which will be calculated on the order pages. | |||||
Specifications
Data sheet
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
|---|---|
| ProductStatus | Active |
| Package/Case | SC-74A, SOT-753 |
| Grade | - |
| Current-Output | - |
| MountingType | Surface Mount |
| Series | - |
| Function | Current Monitor |
| Accuracy | ±0.5% |
| Qualification | - |
| SupplierDevicePackage | SOT-23-5 |
| Voltage-Input | 2.7V ~ 60V |
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
| SensingMethod | High-Side |
Introduce
We can supply INA169NA/3K , send us a request quote to request INA169NA/3K pirce and lead time.Chipdigger.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number INA169NA/3K.The price and lead time for INA169NA/3K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part INA169NA/3K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








