Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM4673SD/NOPB with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM4673SD/NOPB with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
LM4673SD/NOPB
| Part No | LM4673SD/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Description | IC AMP CLASS D MONO 2.65W 8WSON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Availability:17788 pcs | |||||
| Quantity | Unit Price | Ext. Price | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1+ | $1.805 | $181 | |||
| 10+ | $1.7689 | $884 | |||
| 100+ | $1.7147 | $1715 | |||
| 1000+ | $1.6606 | $1661 | |||
| 10000+ | $1.5884 | $1588 | |||
| The above prices does not include taxes and freight rates, which will be calculated on the order pages. | |||||
Specifications
Data sheet
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
|---|---|
| ProductStatus | Active |
| Voltage-Supply | 2.4V ~ 5.5V |
| Package/Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Grade | - |
| MountingType | Surface Mount |
| Series | Boomer®, PowerWise® |
| Type | Class D |
| Qualification | - |
| MaxOutputPowerxChannels@Load | 2.65W x 1 @ 4Ohm |
| SupplierDevicePackage | 8-WSON (3x3) |
| Features | Depop, Differential Inputs, PWM, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown |
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
| OutputType | 1-Channel (Mono) |
Introduce
We can supply LM4673SD/NOPB , send us a request quote to request LM4673SD/NOPB pirce and lead time.Chipdigger.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM4673SD/NOPB.The price and lead time for LM4673SD/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LM4673SD/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








