Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LM50QIM3/NOPB with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LM50QIM3/NOPB with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
LM50QIM3/NOPB
| Part No | LM50QIM3/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Description | SENSOR ANALOG -40C-125C SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS compliant |
| Availability:27318 pcs | |||||
| Quantity | Unit Price | Ext. Price | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1+ | $0.8712 | $87 | |||
| 10+ | $0.8538 | $427 | |||
| 100+ | $0.8276 | $828 | |||
| 1000+ | $0.8015 | $802 | |||
| 10000+ | $0.7667 | $767 | |||
| The above prices does not include taxes and freight rates, which will be calculated on the order pages. | |||||
Specifications
Data sheet
| SensorType | Analog, Local |
|---|---|
| SensingTemperature-Remote | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 150°C |
| ProductStatus | Last Time Buy |
| Voltage-Supply | 4.5V ~ 10V |
| Package/Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Grade | Automotive |
| MountingType | Surface Mount |
| Series | - |
| Qualification | AEC-Q100 |
| SupplierDevicePackage | SOT-23-3 |
| SensingTemperature-Local | -40°C ~ 125°C |
| Features | - |
| Accuracy-Highest(Lowest) | ±3°C (±4°C) |
| TestCondition | 25°C (-40°C ~ 125°C) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| OutputType | Analog Voltage |
| Resolution | 10mV/°C |
Introduce
We can supply LM50QIM3/NOPB , send us a request quote to request LM50QIM3/NOPB pirce and lead time.Chipdigger.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LM50QIM3/NOPB.The price and lead time for LM50QIM3/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LM50QIM3/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation










