Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LMC6034IMX/NOPB with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LMC6034IMX/NOPB with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
LMC6034IMX/NOPB
| Part No | LMC6034IMX/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Description | IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Availability:36331 pcs | |||||
| Quantity | Unit Price | Ext. Price | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1+ | $1.6006 | $160 | |||
| 10+ | $1.5686 | $784 | |||
| 100+ | $1.5206 | $1521 | |||
| 1000+ | $1.4726 | $1473 | |||
| 10000+ | $1.4085 | $1409 | |||
| The above prices does not include taxes and freight rates, which will be calculated on the order pages. | |||||
Specifications
Data sheet
| NumberofCircuits | 4 |
|---|---|
| Voltage-SupplySpan(Max) | 4.75 V |
| SlewRate | 1.1V/µs |
| OperatingTemperature | 15.5 V |
| ProductStatus | Active |
| Current-Supply | 1 mV |
| Package/Case | - |
| Grade | 14-SOIC |
| -3dbBandwidth | 14-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| MountingType | -40°C ~ 85°C |
| GainBandwidthProduct | Surface Mount |
| Series | LMC® |
| Voltage-SupplySpan(Min) | 40 mA |
| Qualification | - |
| SupplierDevicePackage | - |
| Current-Output/Channel | 1.5mA (x4 Channels) |
| Voltage-InputOffset | 0.04 pA |
| AmplifierType | CMOS |
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
| Current-InputBias | 1.4 MHz |
| OutputType | - |
Introduce
We can supply LMC6034IMX/NOPB , send us a request quote to request LMC6034IMX/NOPB pirce and lead time.Chipdigger.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LMC6034IMX/NOPB.The price and lead time for LMC6034IMX/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LMC6034IMX/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation










