Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LMV339MX/NOPB with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LMV339MX/NOPB with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
LMV339MX/NOPB
| Part No | LMV339MX/NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Description | IC COMPARATOR 4 GEN PUR 14SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Availability:15559 pcs | |||||
| Quantity | Unit Price | Ext. Price | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1+ | $0.6466 | $65 | |||
| 10+ | $0.6337 | $317 | |||
| 100+ | $0.6143 | $614 | |||
| 1000+ | $0.5949 | $595 | |||
| 10000+ | $0.569 | $569 | |||
| The above prices does not include taxes and freight rates, which will be calculated on the order pages. | |||||
Specifications
Data sheet
| NumberofElements | 4 |
|---|---|
| OperatingTemperature | Surface Mount |
| ProductStatus | Active |
| Voltage-Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Package/Case | 14-SOIC |
| Voltage-InputOffset(Max) | 0.25µA @ 5V |
| Grade | |
| PropagationDelay(Max) | -40°C ~ 85°C |
| MountingType | - |
| Current-InputBias(Max) | 84mA @ 5V |
| PSRR(Typ) | - |
| Series | - |
| Type | General Purpose |
| Qualification | |
| SupplierDevicePackage | - |
| Single/Dual(±) | 7mV @ 5V |
| Current-Output(Typ) | 300µA |
| CMRR | 600ns |
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
| Current-Quiescent(Max) | - |
| Hysteresis | 14-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| OutputType | CMOS, Open-Collector, TTL |
Introduce
We can supply LMV339MX/NOPB , send us a request quote to request LMV339MX/NOPB pirce and lead time.Chipdigger.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LMV339MX/NOPB.The price and lead time for LMV339MX/NOPB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LMV339MX/NOPB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






