Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPA404BG-BB with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPA404BG-BB with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
OPA404BG-BB
| Part No | OPA404BG-BB |
|---|---|
| Manufacturer | Burr Brown |
| Description | IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14CDIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS compliant |
| Availability:385 pcs | |||||
| Quantity | Unit Price | Ext. Price | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1+ | $145.915 | $1,4592 | |||
| 10+ | $142.9967 | $7,1498 | |||
| 100+ | $138.6192 | $13,8619 | |||
| 1000+ | $134.2418 | $13,4242 | |||
| 10000+ | $128.4052 | $12,8405 | |||
| The above prices does not include taxes and freight rates, which will be calculated on the order pages. | |||||
Specifications
Data sheet
| NumberofCircuits | 4 |
|---|---|
| Voltage-SupplySpan(Max) | 10 mA |
| SlewRate | 35V/µs |
| OperatingTemperature | 10 V |
| ProductStatus | Active |
| Current-Supply | 1 pA |
| Package/Case | -25°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| -3dbBandwidth | 14-CDIP |
| MountingType | 36 V |
| GainBandwidthProduct | 14-CDIP (0.300, 7.62mm) |
| Series | Difet® |
| Voltage-SupplySpan(Min) | 9mA (x4 Channels) |
| Qualification | - |
| SupplierDevicePackage | Through Hole |
| Current-Output/Channel | 260 µV |
| Voltage-InputOffset | - |
| AmplifierType | General Purpose |
| Package | Bulk |
| Current-InputBias | 6.4 MHz |
| OutputType | - |
Introduce
We can supply OPA404BG-BB , send us a request quote to request OPA404BG-BB pirce and lead time.Chipdigger.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPA404BG-BB.The price and lead time for OPA404BG-BB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part OPA404BG-BB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








