Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OPA4132UA/2K5 with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OPA4132UA/2K5 with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
OPA4132UA/2K5
| Part No | OPA4132UA/2K5 |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Description | IC OPAMP JFET 4 CIRCUIT 14SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Availability:5305 pcs | |||||
| Quantity | Unit Price | Ext. Price | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1+ | $11.5881 | $1159 | |||
| 10+ | $11.3563 | $5678 | |||
| 100+ | $11.0087 | $1,1009 | |||
| 1000+ | $10.6611 | $1,0661 | |||
| 10000+ | $10.1975 | $1,0198 | |||
| The above prices does not include taxes and freight rates, which will be calculated on the order pages. | |||||
Specifications
Data sheet
| NumberofCircuits | 4 |
|---|---|
| Voltage-SupplySpan(Max) | 5 V |
| SlewRate | 20V/µs |
| OperatingTemperature | 36 V |
| ProductStatus | Active |
| Current-Supply | 500 µV |
| Package/Case | Surface Mount |
| Grade | - |
| -3dbBandwidth | - |
| MountingType | -40°C ~ 85°C |
| GainBandwidthProduct | 14-SOIC |
| Series | OPAx132 |
| Voltage-SupplySpan(Min) | 40 mA |
| Qualification | - |
| SupplierDevicePackage | 14-SOIC (0.154, 3.90mm Width) |
| Current-Output/Channel | 4mA (x4 Channels) |
| Voltage-InputOffset | 5 pA |
| AmplifierType | J-FET |
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
| Current-InputBias | 8 MHz |
| OutputType | - |
Introduce
We can supply OPA4132UA/2K5 , send us a request quote to request OPA4132UA/2K5 pirce and lead time.Chipdigger.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OPA4132UA/2K5.The price and lead time for OPA4132UA/2K5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part OPA4132UA/2K5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation









