Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PGA204BU/1K with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PGA204BU/1K with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
PGA204BU/1K
| Part No | PGA204BU/1K |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Description | IC INST AMP 1 CIRCUIT 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Availability:4489 pcs | |||||
| Quantity | Unit Price | Ext. Price | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1+ | $14.7972 | $1480 | |||
| 10+ | $14.5013 | $7251 | |||
| 100+ | $14.0573 | $1,4057 | |||
| 1000+ | $13.6134 | $1,3613 | |||
| 10000+ | $13.0215 | $1,3022 | |||
| The above prices does not include taxes and freight rates, which will be calculated on the order pages. | |||||
Specifications
Data sheet
| NumberofCircuits | 1 |
|---|---|
| Voltage-SupplySpan(Max) | 23 mA |
| SlewRate | 0.7V/µs |
| OperatingTemperature | 9 V |
| ProductStatus | Active |
| Current-Supply | 500 pA |
| Package/Case | -40°C ~ 85°C |
| Grade | |
| -3dbBandwidth | 16-SOIC |
| MountingType | 36 V |
| GainBandwidthProduct | 16-SOIC (0.295, 7.50mm Width) |
| Series | - |
| Voltage-SupplySpan(Min) | 5.2mA |
| Qualification | |
| SupplierDevicePackage | Surface Mount |
| Current-Output/Channel | 10 µV |
| Voltage-InputOffset | 1 MHz |
| AmplifierType | Instrumentation |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current-InputBias | - |
| OutputType | - |
Introduce
We can supply PGA204BU/1K , send us a request quote to request PGA204BU/1K pirce and lead time.Chipdigger.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PGA204BU/1K.The price and lead time for PGA204BU/1K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PGA204BU/1K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







