Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMP100NA/3K with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMP100NA/3K with confidence from Chipdigger.com, 1 Year Warranty
TMP100NA/3K
| Part No | TMP100NA/3K |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Description | SENSOR DIGITAL -55C-125C SOT23-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS compliant |
| Availability:28587 pcs | |||||
| Quantity | Unit Price | Ext. Price | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1+ | $1.978 | $198 | |||
| 10+ | $1.9384 | $969 | |||
| 100+ | $1.8791 | $1879 | |||
| 1000+ | $1.8198 | $1820 | |||
| 10000+ | $1.7406 | $1741 | |||
| The above prices does not include taxes and freight rates, which will be calculated on the order pages. | |||||
Specifications
Data sheet
| SensorType | Digital, Local |
|---|---|
| SensingTemperature-Remote | - |
| OperatingTemperature | -55°C ~ 125°C |
| ProductStatus | Active |
| Voltage-Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Package/Case | SOT-23-6 |
| Grade | - |
| MountingType | Surface Mount |
| Series | - |
| Qualification | - |
| SupplierDevicePackage | SOT-23-6 |
| SensingTemperature-Local | -55°C ~ 125°C |
| Features | One-Shot, Output Switch, Programmable Resolution, Shutdown Mode, Standby Mode |
| Accuracy-Highest(Lowest) | ±2°C (±3°C) |
| TestCondition | -25°C ~ 85°C (-55°C ~ 125°C) |
| Package | Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel® |
| OutputType | I²C/SMBus |
| Resolution | 11 b |
Introduce
We can supply TMP100NA/3K , send us a request quote to request TMP100NA/3K pirce and lead time.Chipdigger.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMP100NA/3K.The price and lead time for TMP100NA/3K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TMP100NA/3K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation










